Rotary Club

Rotary Club Bydgoszcz Stare Miasto 

9-08-2023 Wyścig Kaczek 2023!

Składamy ogromne podziękowania wszytskim Darczyńcom i Rotary Bydgoszcz Stare miasto za przekazane specjalistyczne łóżko oraz zakup (przy wsparciu Fundacji Pro Omnis oraz firmy Urgo) urządzenia do terapii polem magnetycznym PhysioMg. Wspiera ona procesy regeneracyjne, przyspiesza zrost kostny, łagodzi obrzęki i dolegliwości bólowe . Umożliwia skuteczną terapię bólu i obrzęku jeszcze w fazie gojenia pozabiegowego. Pole ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzekowe i regeneracyjne. Przynosi ulgę pacjentom wspierając proces gojenia się ran i regeneracji tkanek. Zastosowane w przypadku chorób zwyrodnieniowych jest w stanie zahamować toczacy się w nich proces zwyrodnieniowy. Łagodzi dolegliwości i skraca czas choroby.

Zakup sprzętów jest efektem ciężkiej pracy pracowników Rotary Bydgoszcz Stare Miasto i otwartych serc Darczyńców w trakcie Wyścigu Kaczek 2023.

19-08-2022

Składamy ogromne podziękowania Klubowi Rotary Bydgoszcz Stare Miasto za przekazanie urządzenia MOTOmed do Zakładu Pielegnacyjno-Opiekuńczego. Jest to wysokiej klasy sprzęt rehabilitacyjny dla pacjentów ze specjalnymi potrzebami terapeutycznymi kończyn dolnych. Jedną z najważniejszych funkcji urządzenia jest ochrona przed spastycznością. Urządzenie automatycznie wykrywa zwiększone napięcie mięśni i odpowiednio je rozluźnia w trakcie treningu, aby zapobiec ich uszkodzeniu. Nowoczesne oprogramowanie i duży wyświetlacz umożliwiają dogłębną analizę postępów Seniorów przez wykwalifikowany personel oraz dobór ustawień zgodny z aktualnymi potrzebami Pacjenta. Urządzenie posiada trzy tryby terapeutyczne: 

Pasywny

Ruch wspomagany silnikiem, bez wysiłku własnego, szczególnie dobrze nadaje się do regulacji napięcia mięśni, rozluźnienia mięśni, zmniejszenia spastyczności, utrzymania ruchomości stawów, poprawy krążenia krwi i mobilizacji. Użytkownik może sam określać prędkość ruchu pasywnego.

Wspomagany

Funkcja pedałowania wspomaganego MOTOmed umożliwia łagodne przejście z treningu pasywnego do aktywnego. Funkcja umożliwia aktywne wykonywanie ruchów nawet przy najmniejszej sile własnej. Bez nadmiernego obciążenia możliwe jest odkrywanie i wzmacnianie szczątkowych sił mięśni.

Aktywny 

Trening MOTOmed z zastosowaniem ostrożnie dawkowanych oporów hamowania wzmacnia muskulaturę nóg i brzucha/miednicy oraz rąk i górnej części ciała, a także wspomaga pracę układu krążenia. Możliwy jest wzrost wytrzymałości, koordynacji i siły.

Urządzenie wpiera małe i duże cele terapeutyczne między innymi: 

  • Aktywacja szczątkowej siły mięśni
  • Zmniejszenie spastyczności
  • Wspomaganie chodzenia
  • Zmniejszenie skutków braku ruchu (t.j. zaburzenia układu krążenia, sztywność stawów, problemy z trawieniem i oddawaniem moczu, zmniejszona gęstość kości (osteoporoza), gromadzenie się wody w nogach (obrzęki), niewydolność serca i układu krążenia, nadciśnienie, zaburzenia przemiany materii (cukrzyca) itd.)
  • Przeciwdziałanie zmęczeniu
  • Lepszy przepływ limfy
  • Trening barków
  • Wzmocnienie psychiki i poprawa samopoczucia
  • Trening mięśni brzucha

Dla Seniorów dostępne są różne programy terapeutyczne wpomagające terapię. 

Po raz kolejny czujemy ogromną wdzięczność za okazane nam serce. Przekazany sprzęt powoli nam na nowoczesną i bezpieczną rehabilitację oraz przyniesie ulgę naszym Pacjentom. Dziękujemy!

21-03-2022

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Rotary Bydgoszcz Stare Miasto, który przekazał dla Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego sprzęt do rehabilitacji - Artromot. Jest to szyna do ćwiczeń biernych kończyn dolnych, dzięki której możemy prowadzić terapię ciągłym ruchem biernym CPM (Continous Passive Motion). Taka forma terapii przyspiesza gojenie oraz regenerację tkanek i pozwala zachować naturalną ruchomość stawów. Ma to zastosowanie przede wszystkim w rehabilitacji pacjentów z niedowładami, porażeniami oraz po udarze.

Po raz kolejny czujemy wdzięczność, iż mamy w Rotary Bydgoszcz Stare Miasto Przyjaciół, którym na sercu leży dobro naszych pacjentów. Raduje nad każda dołożona cegiełka, która realnie przyczynia się do to poprawy zdrowia, sprawności i komfortu życia podopiecznych placówki.

Rotary Club Bydgoszcz Stare Miasto 

Rotary Club realizuje swoją działalność poprzez przyjaźń i służbę innym. Dzięki przychylności Zarządu oraz Członków Rotary Club Bydgoszcz Stare Miasto również nasz Zakład został objęty jego wsparciem i pomocą za co kierujemy ogromne podziękowania. 

Darowizny na rzecz naszego Zakładu można dokonać wpłacając na: 

Nr konta: 58114010520000279803001001

W tytule prosimy wpisywać: darowizna Smukała

Znajdź Rotary Club na facebook'u. 

Oficjalna strona Rotary Club. 

Darowizny na rzecz Rotary Club możesz dokonać tu!

 

Kontakt

ul. Smukalska 251,
85-485 Bydgoszcz 
telefon tel. 52 340 23 01

Sekretariat:

zol.bydgoszcz@op.pl

zegr

 

pon., śr., czw., pt. 8-13
wt. 8-16
 

 

 Znajdź nas na Facebook'u!

NIP: 9671337547
REGON: 340853073

Zgoda jest wymagana